Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
ZİYARETÇİ SAYIMIZ

Online : 6

Bugün : 181

Dün: 189

Bu Ay : 6325

Toplam: 241780

Bağlantılar & Faydalı Linkler
SU YALITIMI 1

1 BTM Su Yalıtım Örtüleri

ÖZELLİKLER Birim Standart C 2000 C 3000 P 3000 P 4000 C
3000 M
P
3000 M
P
4000 M
Taşıyıcı Polyester Keçe (en az) gr/m² TS 11758 - - 150 150 - 150 150
Cam Tülü (en az) gr/m² TS 11758 50 50 - - 50 - -
Modifiye Bitüm Özellikleri Yumuşama Noktası (en az) °C ASTMD 36/76 140 140 140 140 140 140 140
25°C'da Penetrasyon dmm DIN 52012 20-30 20-30 20-30 20-30 20-30 20-30 20-30
Soğukta Kırılma Fraas (en fazla) °C DIN 52012 -14 -14 -14 -14 -14 -14 -14
Membran Fiziksel Özellikleri Kalınlık (minimum) mm TS 11758 2 3 3 4 3,3 3,3 4,3
Ağırlık kg/m² TS 11758 2,3 3,3 3,3 4,4 3,9 3,9 5,0
Akma Testi Dik konumda 2saat 80°C mm UEAtc YOK YOK YOK YOK YOK YOK YOK
Soğukta Bükülme (en fazla) °C UEAtc -5 -5 -5 -5 -5 -5 -5
Çekme Mukavemeti Boy/En(en az) N/5 cm DIN 52123 300/200 300/200 600/400 600/400 300/200 600/400 600/400
Kopma Uzaması Boy/En (en az) % DIN 52123 2/2 2/2 30/30 30/30 2/2 30/30 30/30
Üst Yüzey Kaplama - - İnce kum İnce kum İnce kum İnce kum Mineral Mineral Mineral
Alt Yüzey Kaplama - - PE PE PE PE PE PE PE
Rulo Ebatları m x m TS 11758 1 X 10 1 X 10 1 X 10 1 X 10 1 X 10 1 X 10 1 X 10
Rulo Ağırlığı kg TS 11758 23 33 33

 

I-Su Yalıtım Bandı BTM Bitüself

 

Elastomerik modifiye bitüm esaslı, soğuk uygulamalı, kendinden yapışkanlı,çok amaçlı kullanıma sahip, su yalıtım bantıdır.

►BTM Su Yalıtım Bandı Kullanım Yerleri

 • Ahşap

 • Metal

 • Cam

 • Plastik

 • Sıva

 • Beton gibi çok çeşitli yüzeylerde yapışkanlığa sahiptir. BTM Su Yalıtım Bandı çok çeşitli onarım ve yalıtım işlerinde kullanılır.

►BTM Su Yalıtım Bandı Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey, kuru ve temiz olmalıdır. Tüm gevşek parçalar, kalıp ayırıcı yağlar, kalıntılar, boya pas ve diğer zayıf yapışmış malzemeler yüzeyden temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Metalik, plastik vb yüzeyler uygun bir solvent yardımıyla temizlenmelidir. Beton, sıva, sunta gibi pürüzlü yüzeylere, emici yüzeylere, BİTÜSOL veya BİTÜMER astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

►BTM Su Yalıtım Bandı Uygulama Şekli

BTM Su Yalıtım Bandı uygulama yapılacak yüzey, kuru ve temiz olmalıdır. Tüm gevşek parçalar, kalıp ayırıcı yağlar, kalıntılar, boya pas ve diğer zayıf yapışmış malzemeler yüzeyden temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Metalik, plastik vb yüzeyler uygun bir solvent yardımıyla temizlenmelidir. Beton, sıva, sunta gibi pürüzlü yüzeylere, emici yüzeylere, BİTÜSOL veya BİTÜMER astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

►BTM Su Yalıtım Bandı Ambalaj

BTM Su Yalıtım Bandı BİTÜSELF, 10-15-20-30-60 cm eninde ,10 m boyunda rulo halinde ambalajlanır.

►BTM Su Yalıtım Bandı Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

BTM Su Yalıtım Bandı Orijinal açılmamış ve hasar görmemiş ambalajında, kuru ortam koşullarında, direk güneş ışığı görmeden, +5 °C ile + 25°C arasında saklandığı taktirde, üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

►BTM Su Yalıtım Bandı Avantajları

 • Çok kolay uygulanır,

 • Kendinden yapışkanlıdır,

 • Bitümle temasa uygundur,

 • UV ışınlarına dayanıklıdır,

 • Bir çok yüzeye mükemmel yapışır,

 • Düşük sıcaklıklarda uygulanabir,

 • Hava koşullarından etkilenmez,

 • Boyalı aluminyum folyo kullanımı renk seçeneğini mümkün kılar,

 • Ekonomiktir.

 •    

II- Su Yalıtım Membranı BTM Botanik

BTM Botanik, polyester keçe taşıyıcılı, SBS (styrene-butadiene-styrene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, bitki köklerine dayanıklı, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, yüksek elastik özellik gösteren, şalümo veya sıcak asfalt ile uygulanan bir su yalıtım membranıdır. BTM Botanik adı altında 4 farklı özelliğe sahip örtü üretmektedir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Botanik Kullanım Yerleri

 • Yapıların bahçe teras çatılarında,

 • Perde duvarlar ve temel gibi toprakla temas halinde bulunan bölümlerinde su geçirimsizlik elde etmek için BTM Su Yalıtım Membranı Botanik  kullanılır.

 • Soğuk iklimler için tasarlandığı gibi, her türlü toprakla temas eden ve esneklik gerektiren yüzeyde yapılacak olan su yalıtımlarında alt ve orta kat membran olarak BTM Su Yalıtım Membranı Botanikkullanılabilmektedir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Botanik Yüzey Hazırlığı

BTM Su Yalıtım Membranı Botanik Uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Botanik Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır. Membran uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde BTM Su Yalıtım Membranı Botanik  uygulamasına başlanır. Membran, şalümo alevi ile ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. Kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da kısa kenarda 50 cm, uzun kenarda 5 m şaşırtma yapılmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Botanik Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Botanik PE4, 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Botanik Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

  

III-Su Yalıtım Membranı BTM Elastobit

BTM Elastobit, cam tülü veya polyester keçe taşıyıcılı, SBS (styrene-butadiene-styrene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, yüksek elastik özellik gösteren, şalümo veya sıcak asfalt ile uygulanan bir su yalıtım membranıdır. BTM olarak Elastobit örtünün 10 farklı teknik özelliğe sahip çeşidi üretilmektedir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit Kullanım Yerleri

 • Yapıların teras çatılarında,

 • Eğimli beton çatılarda,

 • Perde duvarlarda, temellerde su ve rutubet geçirimsizlik elde etmek için BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit  kullanılır.

 • Hafif metal çatılarda veya prefabrik çatılarda alt kat yalıtım membranı olarak BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit  kullanılabilir.

 • Soğuk iklimler için tasarlandığı gibi, her türlü esneklik gerektiren yüzeyde yapılacak olan su yalıtımlarında BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit alt ve orta kat membran olarak kullanılabilmektedir.

 • Banyo-mutfak gibi ıslak hacimler ve basınçlı yeraltı veya yüzey sularının olmadığı temellerde sadece neme karşı yalıtım amacıyla tek kat olarak BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit kullanılır. Bunun dışında tek kat olarak kullanılmaz.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit Yüzey Hazırlığı

BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. Uygulanacak yüzeye bağlı olarak gerekli hallerde, uygulama yapılacak yüzeye BTM sürme esaslı su yalıtım melzemesi BTS 100 veya BTM sürme esaslı  BTR 100 astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit uygulamasına başlanır. BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit, şalümo alevi ile ısıtılarak veya önüne sıcak asfalt dökmek suretiyle yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. Kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da kısa kenarda 50 cm, uzun kenarda 5 m şaşırtma yapılmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Elastobit 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

 

IV- Su Yalıtım Membranı BTM Elastoself MD

Camtülü veya polyester keçe taşıyıcılı, SBS (styrene-butadiene-styrene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt yüzeyi Silikonlu folyo, üst yüzeyi ince kum kaplı, 1,5 mm kalınlığında, yüksek elastik özellik gösteren, kendinden yapışkanlı, soğuk uygulamalı bir su yalıtım membranıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD Kullanım Yerleri

 • Teras çatılarında,

 • Eğimli beton çatılarda, su geçirimsizlik elde etmek için kullanılır.

 • Hafif metal çatılar için ilk kat yalıtım membranı olarak ideal malzemedir.

 • BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD, soğuk iklimler için tasarlandığı gibi, her türlü esneklik gerektiren yüzeyde yapılacak olan su yalıtımlarında birinci kat veya Isı Yalıtım Levhası POLPAN levhalarının üzerine birinci kat membran olarak kullanılabilmektedir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD, kendinden yapışkanlı bitümlü su yalıtım membranı, eğim yönüne dik olacak şekilde en aşağıdan başlanarak ve alt yüzeyindeki silikonlu folyo sökülmek suretiyle çatıdaki Polpan yüzeyine yapıştırılır. BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MDuygulamasında membran binileri kısa kenarda 10, uzun kenarda 15 cm olarak yapılır. BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD uygulaması yapılırken, membranın uzun kenar bini yerini ortalayacak şekilde 50 cm?de bir membran tespit vidası uygulanır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD, 1 m eninde ve 20 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Elastoself MD Avantajları

 • Çok kolay uygulanır

 • Kendinden yapışkanlıdır

 • Bitümle temasa uygundur

 • Düşük sıcaklıklarda uygulanabilir

 • Hava koşullarından etkilenmez.

V-Su Yalıtım Membranı BTM Kiremitaltı

BTM Kiremitaltı,selüloz elyaf veya cam tülü taşıyıcılı, okside bitümden üretilmiş, alt yüzeyi polietilen film, üst yüzeyi polipropilen kanaviçe kaplı, geniş başlı çivi ile uygulanan bir su yalıtım membranıdır. BTM olarak Kiremitaltı örtünün 4 farklı teknik özelliğe sahip çeşidi üretilmektedir.

 

►BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı Kullanım Yerleri

Eğimli çatılarda çatı kaplama malzemesinin (kiremit v.b.) altına su yalıtımı amaçlı olarak kullanılır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı Uygulama Şekli

Kaplama tahtasının üzerine, oluk yönüne paralel olarak ve en alt seviyeden başlanarak geniş başlı çivilerle çakılan BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı  yukarıya çıkıldıkça 10 cm üstüste bindirilmeli ve tüm yüzey bu şekilde kaplanmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı, 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Kiremitaltı Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

VI- Su Yalıtım Membranı BTM Levobit

BTM Levobit camtülü veya polyester keçe taşıyıcılı, APP (atactic polypropylene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, şalümo ile uygulanan bir su yalıtım membranıdır. BTM olarak Levobit örtünün 3 farklı teknik özelliğe sahip çeşidi üretilmektedir

 

►BTM Su Yalıtım Membranı Levobit Kullanım Yerleri

 • Yapıların teras çatılarında,

 • Eğimli beton çatılarda,

 • Perde duvarlarda, temellerde su ve rutubet geçirimsizlik elde etmek için BTM Su Yalıtım Membranı Levobit kullanılır.

 • Ilıman iklimler için tasarlanmış olup, su yalıtımında alt ve orta kat membran olarak kullanılmaktadır.

 • Banyo-mutfak gibi ıslak hacimler ve basınçlı yeraltı veya yüzey sularının olmadığı temellerde sadece neme karşı yalıtım amacıyla tek kat olarak kullanılır. Bunun dışında tek kat olarak kullanılmaz.

►BTM Su Yalıtım Membranı Levobit Yüzey Hazırlığı

BTM Su Yalıtım Membranı Levobit Uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Levobit Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Membranı Levobit uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde BTM Su Yalıtım Membranı Levobit uygulamasına başlanır. Membran, şalümo alevi ile ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da uzun kısa kenarda 50 cm, kısa uzun kenarda 5 m şaşırtma yapılmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Levobit Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Levobit, 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Levobit Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

 

VII- Su Yalıtım Membranı BTM Plastobit

Plastobit, cam tülü veya polyester keçe taşıyıcılı, APP (atactic polypropylene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, şalümo ile uygulanan bir su yalıtım membranıdır. BTM olarak Plastobit örtünün 11 farklı teknik özelliğe sahip çeşidi üretilmektedir.

 

►BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit Kullanım Yerleri

 • Yapıların teras çatılarında,

 • Eğimli beton çatılarda,

 • Perde duvarlarda, temellerde su ve rutubet geçirimsizlik elde etmek için BTM Su YalıtımMembranı Plastobit  kullanılır.

 • Ilıman iklimler için tasarlanmış olup, su yalıtımında alt ve orta kat membran olarak BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit kullanılmaktadır.

 • BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit Banyo-mutfak gibi ıslak hacimler ve basınçlı yeraltı veya yüzey sularının olmadığı temellerde sadece neme karşı yalıtım amacıyla tek kat olarak kullanılır. Bunun dışında tek kat olarak kullanılmaz.

►BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit Yüzey Hazırlığı

BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. Uygulanacak yüzeye bağlı olarak gerekli hallerde, uygulama yapılacak yüzeye BTS 100 veya BTR 100 astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit uygulamasına başlanır. BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit, şalümo alevi ile ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. Kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da kısa kenarda 50 cm, uzun kenarda 5 m şaşırtma yapılmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Plastobit, 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

VIII- Su Yalıtım Membranı BTM Polibit

BTM Polibit , cam tülü veya polyester keçe taşıyıcılı, APP (atactic polypropylene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, şalümo ile uygulanan bir su yalıtım membranıdır. BTM olarak Polibit örtünün 10 farklı teknik özelliğe sahip çeşidi üretilmektedir.

 

►BTM Su Yalıtım Membranı Polibit Kullanım Yerleri

 • Yapıların teras çatılarında,Eğimli beton çatılarda,

 • Perde duvarlarda, temellerde su ve rutubet geçirimsizlik elde etmek için kullanılır.

 • Polibit C3000, ılıman iklimler için tasarlanmış olup, su yalıtımında alt ve orta kat membran olarak kullanılmaktadır.

 • Polibit C3000, banyo-mutfak gibi ıslak hacimler ve basınçlı yeraltı veya yüzey sularının olmadığı temellerde, sadece neme karşı yalıtım amacıyla tek kat olarak kullanılır. Bunun dışında tek kat olarak kullanılmaz.

►BTM Su Yalıtım Membranı Polibit Yüzey Hazırlığı

BTM Su Yalıtım Membranı Polibit  uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. BTM Su Yalıtım Membranı Polibit uygulanacak yüzeye bağlı olarak gerekli hallerde, uygulama yapılacak yüzeye BTS 100 veya BTR 100 astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Polibit Uygulama Şekli

BTM Su Yalıtım Membranı Polibit yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Membranı Polibit uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde membran uygulamasına başlanır. BTM Su Yalıtım Membranı Polibit, şalümo alevi ile ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da kısa kenarda 50 cm, uzun kenarda 5 m şaşırtma yapılmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Polibit Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Polibit C3000, 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Polibit Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

BTM Su Yalıtım Membranı Polibit rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

IX-Su Yalıtım Membranı BTM Poseidon

Poseidon, geleneksel modifiye bitümlü membranlardan farklı, yeni jenerasyon bir üründür. Bileşkesinde geleneksel modifiye bitüm (Okside, SBS ve APP) compound taşımamakta olup, elasto-plastomer bir üründür.

 

BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon Kullanım Yerleri

 • Yapıların teras çatılarında, Eğimli beton çatılarda,

 • BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon PO 600, su yalıtımında tek kat membran olarak kullanılmaktadır.

 • Perde duvarlarda, temellerde su ve rutubet geçirimsizlik elde etmek için kullanılır.

 • Çatı eğiminin %5' ten fazla olduğu durumlarda mineralli modelinin tek kat olarak kullanılması önerilir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. Uygulanacak yüzeye bağlı olarak gerekli hallerde, BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon uygulama yapılacak yüzeye BTS 100  veya BTR 100 astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon Uygulama Şekli

Yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır.  Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon uygulamasına başlanır. BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon, şalümo alevi ile ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da kısa kenarda 50 cm, uzun kenarda 4 m şaşırtma yapılmalıdır.

►BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon Depolama Koşulları ve Raf Ömrü

Rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdırlar. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istifleneceklerse üstüste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üstüste konulabilir.

►BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon Ambalaj

BTM Su Yalıtım Membranı Poseidon PO 600, 1 m eninde ve 7 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.