Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
ZİYARETÇİ SAYIMIZ

Online : 6

Bugün : 181

Dün: 189

Bu Ay : 6325

Toplam: 241780

Bağlantılar & Faydalı Linkler
TEKNİK HARÇLAR

Tamir Harçları

SRM - H

TS EN 1504-3/04.2008’e göre R4 sınıfına uygun, üçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları Yüksek, akışkan, elle uygulanan, rötre yapmayan, granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile takviye edilmiş, mineral esaslı, fiber takviyeli, çimento esaslı yatay uygulamalar için yapısal tamir harcıdır.

SRM - T

TS EN 1504-3/04.2008’e göre R4 sınıfına uygun, güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, tiksotropik, elle uygulanan, rötre yapmayan, granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile takviye edilmiş, mineral esaslı, fiber takviyeli, çimento esaslı dikey uygulamalar için yapısal tamir harcıdır.

 

410 HP

TS EN 1504-3/04.2008’e göre R1 sınıfı, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış,yüksek mukavemetli, sentetik reçine ve polimer katkılı, içeride ve dışarıda elle kullanıma uygun, boyaya hazır yüzey elde etmekte kullanılan, çimento esaslı, beton dolgu ve tamir harcıdır.

 

410 Flex

Avrupa Birliği Normlarına uygun, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, sentetik reçine, polimer ve polipropilen elyaf katkılı, elastikiyeti artırılmış, çatlamama özelliğine sahip, içeride ve dışarıda kullanılan, mükemmel su buharı geçirgenliğine sahip, elle kullanıma uygun, çimento esaslı, kalın tamir harcıdır.

 

410

Avrupa Birliği Normlarına uygun, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, sentetik reçine, polimer ve polipropilen elyaf katkılı, elastikiyeti artırılmış, çatlamama özelliğine sahip, içeride ve dışarıda kullanılan, mükemmel su buharı geçirgenliğine sahip, elle kullanıma uygun, çimento esaslı, kalın tamir harcıdır.

 

205

Avrupa Birliği Normlarına uygun, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, sentetik reçine ve polimer katkılı, çatlamama özelliğine sahip, içeride ve dışarıda elle kullanıma uygun, mükemmel su buharı geçirgenliğine sahip, çimento esaslı, ince tamir harcıdır.

 

Düzeltme Macunları ve Harçlar

Rapid 8

Avrupa Birliği Normları’na uygun, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, sentetik reçine ve polimer katkılı, çatlamama özelliğine sahip, içeride ve dışarıda elle kullanıma uygun, çimento esaslı, hızlı kuruyan (8 dakikada) montaj ve tamir harcıdır.

 

Satin

Avrupa Birliği Normları’na uygun, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, sentetik reçine ve polimer katkılı, boyaya hazır yüzey elde etmekte kullanılan, sadece içeride elle kullanıma uygun, mükemmel su buharı geçirgenliğine sahip, çimento esaslı, beyaz renkli, süper ince taneli saten sıvadır.

 

DuoPlast

Çevre dostu çeşitli kimyasal katkı maddeleri ve polimerler ile takviye edilerek hazırlanmış, akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, hem içeride hem de dışarıda kullanıma uygun, su itici özellikte, kullanıma hazır, mala ile kullanıma uygun, dispersiyon tipte, beyaz renkli macundur.

Limin

Avrupa Birliği Normları’na uygun, çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış ve polimer katkılı, boyaya hazır yüzey elde etmekte kullanılan, sadece içeride elle kullanıma uygun, mükemmel su buharı geçirgenliğine sahip, kireç esaslı, beyaz renkli, süper ince taneli saten sıvadır.

 

AntiCor

Esnek beton uygulamalarında zeminde su geçirmeyen bir alt zemin oluşturmak, açıkta olan ve/veya paslanmaya maruz kalmış donatıları korozyona karşı korumak için kullanılan, hem korozyona karşı koruma sağlayan, hem de eski beton ile yeni uygulanacak beton katmanı arasında aderans köprüsü kuran, durabilitesi yüksek, tek bileşenli, sentetik madde katkılı, mineral bazlı, çimento esaslı harçtır.

 

Katkılar ve Astarlar

QS 2

Bostik Quartz Kumu QS 2, yıkanmış, elenmiş ve kurutulmuş doğal kuvars kumudur.

QS 3

Bostik Quartz Kumu QS 3, yıkanmış, elenmiş ve kurutulmuş doğal kuvars kumudur.

 

Fiber M06

Bostik Fiber M06, sıva, şap, çimentolu harç vb. imalatlarda çekme gerilmelerini karşılamak ve mukavemeti artırmak amacıyla karışım içerisine konulan, 6 mm uzunlukta, multiflament tipte polipropilen liftir.

 

MultiPrim

Yüzeylerin emiciliğini dengeleyerek, daha sonra uygulaması yapılacak sıvanın çatlaksız donmasını sağlayan ve yüzeylere yapışma gücünü artıran, şeffaf beyaz renkte dispersiyon astardır.

 

Latex

İçerisine konulduğu karışımın daha kolay uygulanmasını ve çatlaksız donmasını sağlayan ve yüzeylere yapışma gücünü ve su geçirimsizlik özelliğini artıran, şeffaf renkte, çimento esaslı harçlar için kopolimer dispersiyon esaslı sıvı katkıdır.

 

1

İçerisine konulduğu çimentolu karışımda su geçirimsizliği sağlayan, donma - çözülme direnci arttıran, hava sürükleyici özellikte sıvı katkıdır.

 

AntiFreeze

İçerisine konulduğu çimentolu karışımın soğuk hava işlenebilirliğini artırıp, erken yüksek mukavemet kazanmasını sağlayan, su miktarını azaltıp akışkanlaştırıcı özellik kazandıran, klor içermeyen, naftalin formaldehit sülfanot esaslı katkıdır.

 

Framol

Kullanılan her tür kalıbın beton dökümünden sonra kolay sökülmesini ve düzgün yüzeyli bir beton elde etmekte kullanılan, kullanıma hazır, mineral yağ esaslı kalıp yağıdır.

 

GroPox

Bostik GroPox, epoksi reçine esaslı, çift komponentli ankraj, montaj ve tamir harcıdır.

 

FloPox

Bostik FloPox, solventsiz, akıcı kıvamda, özellikle eski ve yeni beton arasında aderansı sağlamak için kullanılan, çift komponentli epoksi yapıştırıcıdır.

 

Groutlar

Grout S

İç ve dış mekanda, çelik konstrüksiyon, donatı ve makina temelleri gibi çeşitli elemanları betona sabitleme işinde kullanılan, çok güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, esnek ve akışkan, elle uygulanan ve makina ile sıvı halde pompalanabilen, genleşme özelliğine sahip, rötre yapmayan, yüksek düzeydeki akışkanlığı sayesinde kendiliğinden yerleşen, yüksek nitelikli granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile pekiştirilerek hazırlanmış, mineral bazlı, çimento esaslı grout harcıdır.

 

Grout F

İç ve dış mekanda, çelik konstrüksiyon, donatı ve makina temelleri gibi çeşitli elemanları betona sabitleme işinde kullanılan, çok güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, esnek ve akışkan, elle uygulanan ve makina ile sıvı halde pompalanabilen, genleşme özelliğine sahip, rötre yapmayan, yüksek düzeydeki akışkanlığı sayesinde kendiliğinden yerleşen, yüksek nitelikli granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile pekiştirilerek hazırlanmış, mineral bazlı, çimento esaslı, hızlı kuruyan grout

 harcıdır.

Grout T

İç ve dış mekanda, çelik konstrüksiyon, donatı ve makina temelleri gibi çeşitli elemanları betona sabitleme işinde kullanılan, çok güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, esnek, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile pekiştirilerek hazırlanmış, mineral bazlı, çimento esaslı, hızlı kuruyan, tiksotrop grout harcıdır.

 

Grout Jet

İç ve dış mekanda, çelik konstrüksiyon, donatı ve makina temelleri gibi çeşitli elemanları betona sabitleme işinde kullanılan, çok güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, esnek ve akışkan, elle uygulanan ve makina ile sıvı halde pompalanabilen, genleşme özelliğine sahip, rötre yapmayan, yüksek düzeydeki akışkanlığı sayesinde kendiliğinden yerleşen, yüksek nitelikli granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile pekiştirilerek hazırlanmış, mineral bazlı, çimento esaslı, çok hızlı kuruyan grout harcıdır.

 

Betonlar

Concrete CMP

Beton ve betonarme uygulamaları için, yüksek düzeydeki akışkanlığı sayesinde vibratör kullanımı veya çekiçleme gerektirmeyen, beton tamiri ve takviyesi amacı ile kullanılan, basınç dayanımı yüksek, Avrupa Birliği Normaları’na uygun, yüksek nitelikli kum, çimento ve çevre dostu katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, çimento esaslı, kendiliğinden yerleşen güçlendirme betonudur.

 

Concrete SPR

Beton tamiri, takviyesi, kalıpsız betonlama vb. işler için, uzun mesafelere veya yüksek alanlara nakledilebilerek, kuru püskürtme makinaları ile uygulanan, uygulama sonrasında mala ile üzerinde çalışma yapılabilen, erken sürede yüksek mukavemet alan, granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, küçük granüllü püskürtme betondur.

 

Concrete PCK

Yüksek nitelikli kum, çimento ve çevre dostu katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, beton ve betonarme işlerinde C25 sınıfı beton olarak kullanımda Avrupa Birliği Normları’na uygun, elle uygulanan ve makina ile de pompalanabilen, basınç dayanımı yüksek betondur.