Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
ZİYARETÇİ SAYIMIZ

Online : 8

Bugün : 110

Dün: 179

Bu Ay : 4839

Toplam: 240294

Bağlantılar & Faydalı Linkler
SU YALITIM TEKNOLOJİLERİ

MS Polimer Esaslılar

AquaBlocker

AquaBlocker® solventsiz, su katılmamış, bitüm içermeyen, kuruduktan sonra büzüşme ve çökme yapmayan ve DIN 18195'e göre binalarda kullanıma uygun olan bir su yalıtım malzemesidir. AquaBlocker® Liquid ise, yatay yüzeylerde kullanılan, kendinden yayılma özelliğine sahip bir sızdırmazlık malzemesidir. Tamamen kürlendikten sonra, malzeme su geçirmez olup, maksimum 5mm'ye kadar olan çatlakları onarmaktadır. Ayrıca, betona karşı agresif olan doğal yeraltı sularına karşı da dayanıklıdır.

AquaBlocker Liquid

AquaBlocker® solventsiz, su katılmamış, bitüm içermeyen, kuruduktan sonra büzüşme ve çökme yapmayan ve DIN 18195'e göre binalarda kullanıma uygun olan bir su yalıtım malzemesidir. AquaBlocker® Liquid ise, yatay yüzeylerde kullanılan, kendinden yayılma özelliğine sahip bir sızdırmazlık malzemesidir. Tamamen kürlendikten sonra, malzeme su geçirmez olup, maksimum 5mm'ye kadar olan çatlakları onarmaktadır. Ayrıca, betona karşı agresif olan doğal yeraltı sularına karşı da dayanıklıdır.

RenoGrund PU

Beton ile çimento, kalsiyum sülfat şaplar gibi emici veya emici olmayan alt yüzeyler için tek bileşenli solventsiz astardır. Üç kat sürüldüğünde kılcal biçimde artan nemin veya nem içeriğinin azami %4,5 cm'ye kadar kalıcı olarak önlenmesine ilişkin rutubete dayanıklı alt yüzeylere de uygundur. Kılcal biçimde artan nemin önlenmesine ilişkin olarak kalsiyum sülfat şaplar ile yerden ısıtma sistemleri üzerindeki şaplarda uygun değildir.

Çimento Esaslılar

CemenTech C1

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, kapiler etkilerden kaynaklanan su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda ve temellerde su yalıtımı sağlayan, su itici özelliği olan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, tek komponentli, sıva kıvamlı, gri renkli su yalıtım harcıdır.

CemenTech C1 Duo

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, kapiler etkilerden kaynaklanan su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda, temellerde ve bodrum katlarının hem içeriden hem de dışarıdan yalıtımında kullanılan, su ile reaksiyona girdiğinde suda erimeyen kristaller üreten ve bu kristallerin betonun kılcal damarları içerisine nüfuz etmesi ile betonu kesin ve kalıcı olarak su geçirimsiz hale getiren, hem pozitif taraftan hem de negatif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, tek komponentli, fırça kıvamlı, kırmızı renkli su yalıtım harcıdır.

CemenTech Sulfat

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, kapiler etkilerden kaynaklanan su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda, temellerde su yalıtımı sağlayan, evsel atık ve su içerisinde bulunan kimyasallara ve mekanik etkilere karşı dayanıklı, su itici özelliği olan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun çimento esaslı tek komponentli sülfata dayanıklı, siyah renkli su yalıtım harcıdır.

CemenTech C2

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda ve temellerde su yalıtımı sağlayan, su itici özelliği olan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, gri renkli toz ve mavi renkli emülsiyondan oluşan, esnek su yalıtım harcıdır.

CemenTech C2 Combi

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda ve temellerde su yalıtımı sağlayan, yüzeyleri nemin ve rutubetin tahrip edici etkilerine karşı korumak için kullanılan, su itici özelliği olan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, esnek su yalıtım harcıdır.

CemenTech C2 Extra

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda ve temellerde su yalıtımı sağlayan, yüzeyleri nemin ve rutubetin tahrip edici etkilerine karşı korumak için kullanılan, su itici özelliği olan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, yeşil renkli toz ve beyaz renkli sıvı emülsiyondan oluşan, ekstra esnek su yalıtım harcıdır.

CemenTech C2 UV

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda ve temellerde su yalıtımı sağlayan, yüzeyleri nemin ve rutubetin tahrip edici etkilerine karşı korumak için kullanılan, su itici özelliği olan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, beyaz renkli toz ve beyaz renkli sıvı emülsiyondan oluşan, ekstra esnek UV ışınlarına dayanımlı su yalıtım harcıdır.

CemenTech C2 Duo

çözümünde kullanılan, garajlarda, teraslarda, temellerde ve bodrum katlarının hem içeriden hem de dışarıdan su yalıtımında kullanılan, su ile reaksiyona girdiğinde suda erimeyen kristaller üreten ve bu kristallerin betonun kılcal damarları içerisine nüfuz etmesi ile betonu kesin ve kalıcı olarak su geçirimsiz hale getiren, hem pozitif taraftan hem de negatif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, fırça kıvamlı, kırmızı renkli toz ve beyaz renkli sıvı emülsiyondan oluşan su yalıtım harcıdır.

Likit Kaplamalar

AquaRoll PU Mono

Bostik AquaRoll PU Mono, tek bileşenli, kullanıma hazır, sıvı olarak uygulanabilen, sürekli elastik yapısını koruyan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, nem kürlü, poliüretan esaslı su yalıtım malzemesidir.

AquaRoll PU Prim - PP

Bostik AquaRoll PU Prim - PP, tek bileşenli, solvent içeren şeffaf poliüretan emici yüzey astarıdır. Bostik AquaRoll PU Prim - PP poliüretan esaslı malzemelerin uygulama öncesinde, astar malzemesi olarak kullanılır.

AquaRoll PU Prim - MP

AquaRoll PU Prim – MP tek bileşenli, silan esaslı, şeffaf, emici olmayan yüzeyler için özel olarak formulize edilmiş astardır. Poliüretan esaslı son katlar, derz dolgu ve yüzey kaplama malzemeleri için uygundur.

AquaRoll Easy

Bostik AquaRoll Easy, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normları’na göre üretilen, fırça ile uygulanabilen, yapıları suyun zararlı etkilerinden korumak için kullanılan, sadece pozitif taraftan uygulanan, kullanıma hazır, elastomerik reçine esaslı, beyaz renkli, likit su yalıtım malzemesidir.

AquaRoll Saniter

Bostik AquaRoll Saniter, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normları’na göre üretilen, fırça ile uygulanabilen, yapıları suyun zararlı etkilerinden korumak için kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, kullanıma hazır, elastomerik reçine esaslı, üzerine doğrudan fayans ve seramik yapıştırılabilen, mavi renkli, likit su yalıtım malzemesidir.

AquaRoll Bitumy

Bostik AquaRoll Bitumy, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normları’na göre üretilen, fırça ile uygulanabilen, yer altındaki veya zemin seviyesindeki yapı elemanlarının zemin nemine (kapiler su emme etkisine), su sızıntısına karşıkorumada kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, kullanıma hazır bitüm emülsiyondur.

AquaRoll B1

Bostik AquaRoll B1 Bitümlü İnce Kaplama, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normları’na göre üretilen, mala ile uygulanabilen, yer altındaki veya zemin seviyesindeki yapı elemanlarının zemin nemine (kapiler su emme etkisine), su sızıntısına karşı korumada kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, kullanıma hazır, polistren bitümlü bir su yalıtım malzemesidir.

AquaRoll B1 Flex

Bostik AquaRoll B1 Flex Bitümlü İnce Kaplama, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normları’na göre üretilen, fırça, rulo veya mala ile uygulanabilen, yer altındaki veya zemin seviyesindeki yapı elemanlarının korunmasında, teras, balkon vb. alanların yalıtımında kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, kullanıma hazır, ekstra esnek bitümlü bir su yalıtım malzemesidir.

AquaRoll BC2

Bostik AquaRoll BC2 Bitümlü Kalın Kaplama, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normları’na göre üretilen, mala veya fırça ile uygulanabilen, yer altındaki veya zemin seviyesindeki yapı elemanlarının zemin nemine (kapiler su emme etkisine), su sızıntısına karşı korumada kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çift komponentli, bitümlü bir su yalıtım malzemesidir.

Cephe Koruyucular

SX Roll

Bostik SX Roll, silan - siloksan esaslı, cephelere sürüldüğünde su itici özellik kazandıran, yüzeyin mukavemetini ve hava koşullarına karşı dayanımını artıran, solventli, kullanıma hazır, şeffaf yüzey koruyucusudur.

SX SLR

Bostik SX SLR, organik asit esaslı, cephelere sürüldüğünde serbest kireç ve tuz partikülleri ile reaksiyona girmeden cephelerde oluşan tuz ve kireç kusmalarını temizlemekte kullanılan, kullanıma hazır, şeffaf solüsyondur.

Tamamlayıcı Malzemeler

BituGrout

Bostik BituGrout, solvent içermeyen, Avrupa Birliği Normlarına göre üretilen, sıcak uygulamalı, sürekli yüksek elastikiyete sahip bitümlü dolgu malzemesidir.

FlexBand L

Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll, su yalıtım sistemleri içerisinde kullanıma uygun, bina hareketleri sonucunda oluşabilecek çatlamalardan suyun bir taraftan diğer tarafa sızmasını engelleyen, ortası elastik kauçukla entegre, kenarları elastik armür olan, elastik bir banttır.

FlexBand V

Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll, su yalıtım sistemleri içerisinde kullanıma uygun, bina hareketleri sonucunda oluşabilecek çatlamalardan suyun bir taraftan diğer tarafa sızmasını engelleyen, ortası elastik kauçukla entegre kenarları elastik armür olan, duvar tipi elastik boru manşettidir.

FlexBand H

Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll, su yalıtım sistemleri içerisinde kullanıma uygun, bina hareketleri sonucunda oluşabilecek çatlamalardan suyun bir taraftan diğer tarafa sızmasını engelleyen, ortası elastik kauçukla entegre kenarları elastik armür olan zemin tipi elastik manşettir.

FlexBand 90

FlexBand L ile beraber sistem içerisinde kullanılabilecek iç köşelerin daha muntazam yalıtımında kullanılabilecek ortası elastik kauçukla entegre, kenarları elastik armür olan, elastik bir banttır.

FlexBand 270

FlexBand L ile beraber sistem içerisinde kullanılabilecek dış köşelerin daha muntazam yalıtımında kullanılabilecek ortası elastik kauçukla entegre, kenarları elastik armür olan, elastik bir banttır.

FlexMesh 75

Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll, su yalıtım sistemleri içerisinde kullanıma uygun, oluşabilecek çatlamaları minimize etmek amacıyla çekme gerilmelerini karşılamak için kullanılan, alkali dayanımlı, 75 gr / m2 ağırlıkta tekstil donatıdır.

FlexBand DL 140

Binalar arasındaki genleşme, dilatasyon ve yapı derzlerinin yalıtımında kullanılan, termoplastik kauçuk ile entegre edilerek daha elastik ve yaşlanmaya karşı daha mukavim hale getirilmiş, Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll su yalıtım sistemleri içerisinde kullanılabilecek veya Bostik GroPox epoksi harç ile zemine yapıştırılabilecek elastik bir banttır.

FlexBand DL 240

Binalar arasındaki genleşme, dilatasyon ve yapı derzlerinin yalıtımında kullanılan, termoplastik kauçuk ile entegre edilerek daha elastik ve yaşlanmaya karşı daha mukavim hale getirilmiş, Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll su yalıtım sistemleri içerisinde kullanılabilecek veya Bostik GroPox epoksi harç ile zemine yapıştırılabilecek elastik bir banttır.

FlexBand Fine

FlexBand Fine ince çatlakların yalıtımında ve tamirinde, Bostik CemenTech ve Bostik AquaRoll su yalıtım sistemleri içerisinde kullanılabilecek elastik armürdür.

FlexBand Butil

FlexBand Butil çatlakların yalıtımında Bostik CemenTech ve Bostik Aquaroll sistemleri içerisinde kullanılabilecek butilden mamul, kendinden yapışkanlı elastik bir banttır.

SwellTape

Bostik SwellTape su tutucu bant, su temasında şişip genleşebilen, inşaatlarda beton bileşimlerinde kullanılan, fitil görünümünde, rulo halinde sarılmış, kendi kendine yapışabilen, elastik bir malzemeden oluşan, yeni jenerasyon su tutucu banttır.

CemenTech X

Polimerik katkılarla takviye edilmiş, kapiler etkilerden kaynaklanan su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garajlarda, temellerde ve bodrum katlarında negatif taraftan kullanıma uygun, formülize edilmiş su yalıtımı amaçlı kullanılacak malzemeler öncesinde aktif su kaçaklarını ve sızıntılarını engellemek amacıyla, su itici özelliği olan, çimento esaslı tek komponentli, çok hızlı priz alan su yalıtım harcıdır.

Epoksi Esaslılar

Eponal 385

Çevre dostu katkı maddeleri takviye edilerek hazırlanmış, solvent içermeyen, kimyasal ve mekanik dirence sahip, içme suyu depolarında kullanıma uygun, 2 komponentli, epoksi kaplamadır.

Eponal 382

Çevre dostu katkı maddeleri takviye edilerek hazırlanmış, solvent içermeyen, kimyasal ve mekanik dirence sahip, içme suyu depolarında kullanıma uygun, 2 komponentli, epoksi astardır.